петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

Заев: На 24. април не може да има слободни, фер и демократски избори

zaev zoran

Поврзани вести

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција истакна дека СДСМ нема да учествува на изборите на 24. април.

За Македонија да тргне напред потребни се слободни, фер, кристално чисти демократски избори.

Опозицискиот лидер останува на ставот дека на 24. април такви избори не може да има.

 

 

Најчитани вести