петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 3

Две годишно дете тешко повредено во сообраќајка кај Лозово

soobrakajka (1)

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера попладне на магистралниот пат во близина на Лозово, во правец од Велес-Штип, при што тешко е повредено двегодишно дете.

Од полицијата информираат дека Ч.Ц.(72) од Скопје управувајќи автомобил „Тојота Јарис“ со скопски регистерски ознаки излетал од коловозот и удрил во бетонски столб.

Во незгодата со тешки повреди се здобило дете на возраст од две години кое по укажаната лекарска помош во Клиничката болница во Штип е префрлено во Ургентен центар во Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести