Македонија

Стабилно и релативно топло време

Стабилно и релативно топло време

Времето во Македонија ќе биде стабилно и релативно топло, со услови за утринска магла по одделни котлини.

Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната  од 14 до 22 степена.

Во Скопје слично време, сончево со утринска магла во претпладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Значителна промена на времето се очекува во четврток кога ќе има заладување со засилен северен ветер и врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините врнежите ќе бидат од снег.