вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Без вода Аеродром

Прекин во снабдувањето со вода ќе има поради реконструкција на пумпна станицата во Припор.

без вода

Поврзани вести

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска ќе има прекин на водоснабдувањето во општина Аеродром во периодот од 9.30 до 13.30 часот.

Од таму информираат дека прекин во снабдувањето со вода ќе има поради реконструкција на пумпна станицата во Припор.

Најчитани вести