петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Намалете осум сантиметри во половината за седум дена со овој чај!

caj

Последни вести

Чајот од три состојки од кој се слабее навистина брзо предизвика глобално лудило, особено поради тоа што се повеќе луѓе што го пробале сведочат за неговата делотворност.

Конзумирајте го три пати на ден и уверете се и самите.

Состојки: зелен чај, цимет и ловоров лист.

Подготовка:  800 мл вода треба да зоврие, па додајте едно стапче цимет, 3 листа ловор и рамна супена лажица зелен чај. Преклопете и оставете 15 минути, а потоа процедете.

Примена: Кога е во прашање метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш по будење.

Првата шолја испијте ја на празен желудник. Втората шолја можете да ја испиете по појадокот, а третата навечер непосредно пред спиење.

Предупредување: Не се препорачува на бремените жени и доилки.

 

Најчитани вести