среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Нова кривична за малтретирање против двајца обвинители од тимот на Јанева

Според пријавата, обвинителите од тимот на Катица Јанева го терале ова лице под силна закана да даде лажен исказ, односно изјава која не е негова. Му се заканувале и го малтретирале за време на испрашувањето без адвокат

Нова кривична за малтретирање против двајца обвинители од тимот на Јанева

Нова кривична за малтретирање против двајца обвинители од тимот на Јанева

Поврзани вести

„Спаси ја сопствената кожа“, „Не штеди никого“, „Ќе бидеш казнет со поблага казна ако соработуваш“. Ова се дел од заканите кои му биле упатувани на вработен во МВР од страна на лица од тимот на СЈО Катица Јанева, дознава порталот „Денешен“.

Нова кривична пријава е поднесена против двајца обвинители од тимот на Катица Јанева. Овој пат, пријавата е поднесена од вработен во Министерството за внатрешни работи, пишува порталот.

Новата „жртва“ на тимот на Јанева поминал низ вистински терор. Обвинителите на специјалната јавна обвинителка кои разговарале со него барале да им посочи со кого соработувал и притоа му вршеле силен притисок и го заплашувале.

Поради тортура, закани и понижување за време на незаконски и неетички обид да се согласи со изјава зад која не стои, вработениот во МВР

Најчитани вести