петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Стоилов доби прекршочна за учество во тепачка

Од извршениот разговор со инволвираните лица и со сведоците случајот е расчистен

Стоилов доби прекршочна за учество во тепачка

Стоилов доби прекршочна за учество во тепачка

Последни вести

Полицијата денеска објави нови детали од завчерашниот инцидент во кој беше повреден македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов.

Според МВР, околу 4 часот, на улицата Костурски херои во пекарницата „Силбо“, додека Стоилов јадел заедно со неговите другари Д.М. и Н.Т., во еден момент му пришле 4 до 5 непознати лица, кои сакале да се сликаат со него.

Кога тој ги одбил, тие почнале вербално да го навредуваат и да му упатуваат погрдни зборови, по што излегле надвор и почнале да ги оштетуваат возилата на Д.М. и Н.Т. Набрзо, Стоилов и другарите излегле надвор да видат што се случува при што тој бил физички нападнат со клоци и тупаници од страна на Т.Г. и другите непознати лица со кои претходно имал вербална расправија.

Од извршениот разговор со инволвираните лица и со сведоците случајот е расчистен, по што полицијата поднесе прекршочна пријава против ракометарот Стоилов и против Т.Г. за сторено дело тепачка.

Најчитани вести