сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 18

Иран објави снимка од заробени американски војници (ВИДЕО)

Иранската државна телевизија објави снимка од заробени американски војници како плачат, а САД е згрозена затоа што снимки од нејзини војници се користат во пропагандистички цели.

Иран објави снимка од заробени американски војници

Иран објави снимка од заробени американски војници

Поврзани вести

Поради територијално нарушување, група американски маринци се заробени на 12.јануари, но набргу се пуштени на слобода.

Иранската телевизија објави снимки од заробените војници како плачат и се извинуваат.

Американската морнрица, како што пренесува „Еј-Би-Си- њуз“, е згрозена од фактот што властите во Иран користат снимки од америански војници во пропагандистички цели.

„Згрозени сме од фотографиите и видеото од наши маринци кои се користат во пропагандистички цели“, кажал портпаролот на државниот секретар на САД, Џон Кери.

Најчитани вести