сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Во сообраќајка загинаа членовите на бендот „Viola Beach“

Се верува дека во колата со нив бил и нивниот менаџер Крејг Тери, а несреќата се случила во саботата во раните утриснки часови.

Во сообраќајка загинаа членовите на бендот „Viola Beach“

Во сообраќајка загинаа членовите на бендот „Viola Beach“

Последни вести

Автомобилот со кој се превезувале членовите на групата „Viola Beach“ при преминување на мост, ја пробил оградата и паднал во канал во близина на Стокхолм на висина од 25 метри.

Се верува дека во колата со нив бил и нивниот менаџер Крејг Тери, а несреќата се случила во саботата во раните утриснки часови.

viii

Нуркачите ги извлекле телата на жртвите од каналот. Загинатите се на возраст од 19 и 35 години.

Сеуште официјално не се соопштени имињата на загинатите, а бендот „Viola Beach“ го сочинуваа Крис Леонард, Ривер Ривс, Томас Лоув и Џек Дејклин.

viiiii

Причината за оваа трагедија која се случи на автопатот Е4 сеуште не е позната.

Најчитани вести