вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Сообраќајка во Аеродром, возачот на Ургентен

teska-nesreka500

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случила денеска околу 11:30 часот во близина на трговскиот центар Капитол Мол во скопската населба Аеродром.

До несреќата дошло кога автомобил со скопски таблички се забил во дрво.

Според првичните инормации возачот на автомобилот се здобил со повреди и е веднаш префрлен на Ургентниот центар каде му е пружена лекарска помош.

Повеќе детали за сообраќајката и состојбата на возачот се очекуваат во текот на денот.

 

Најчитани вести