среда, 29 март 2017  |  Вести денес: 52

Турчин фатен со над 4 килограми хероин на скопскиот аеродром

aerodrom-aleksandar-veliki1_2014122714282

Последни вести

Цариниците на аеродромот „Александар Велики“ вчера заплениле повеќе од четири килограми хероин.

Хероинот бил откриен при детална контрола на багажот на триесет и деветгодишниот Р.Ј. од Турција.

Во неговиот куфер биле пронајдени околу 4.622 грама хероин.

МВР денеска соопшти дека хероинот е пронајден во куферот, во кој имало изработено дупло дно со пластичен дел од друг куфер.

Лицето и багажот се предадени на Одделението за истраги при Царинската управа за натамошна постапка.

Најчитани вести