Крими хроника

Киднапирана девојка од тетовско Нераште

Киднапирана девојка од тетовско Нераште

Триесет и шестгодишниот Н.Д. од село Слатино, е осомничен дека киднапирал девојка, во што му помогнал 33-годишниот Б.А. од Тетово.

На 22 декември лани, Р.Р. (22) од село Нераште излегла од угостителски објект во село Пршовци со С.М. и со неговото возило „опел вектра“ заминале. Во близина на село Глоѓи биле пресретнати од патничко возило „голф“, управувано од Н.Д., а во кое бил и Б.А.

Според МВР, во тој момент Н.Д. започнал вербална расправија со С.М., а потоа физички ја нападнал Р.Р., по што со помош на Б.А. насилно ја извлекол и ја внел во неговот патничко возило.