понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 36

Надал ветува победи

Надал загуби во полуфиналето од АТП натпреварувањето серија 250 во Буенос Аирес од Домик Тим, додека во Рио де Жанеиро подобар беше Пабло Куевас.

Надал ветува победи

Надал ветува победи

Последни вести

Шпанскиот тениски ас Рафаел Надал изјави дека можел да оствари добри постигнувања во натпреварувањата во Јужна Америка.

Уругваецот по прв пат успеа да го надмудри петтиот на АТП победувајќи со 3-1 во сетови.

„Во Аргентина и Бразил натпреварував добро, како и да е, потребно е да работам за да ја подобрам формата“, вели Надал.

Рафа истакна дека е задоволен од стореното во Аргентина и Бразил, како и да е, можел и подобро.

Најчитани вести