четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Јапонија: Се запали мотор на авион, патниците евакуирани (ВИДЕО)

На снимките на националната телевизија NHK се гледа како патниците се спуштаат низ тобоган додека на аеродромот во Хокаидо паѓа снег.

Јапонија: Се запали мотор на авион, патниците евакуирани

Јапонија: Се запали мотор на авион, патниците евакуирани

Поврзани вести

Авион на Јапонија ерлајнс Боинг 737, со 159 патници и шест членов на екиипажот се евакуирани пред полетувањето откако во кабината е забележан чад од моторот кој се запалил.

На снимките на националната телевизија NHK  се гледа како патниците се спуштаат низ тобоган додека на аеродромот во Хокаидо паѓа снег.

Најчитани вести