Магазин

Домашен рецепт за раст на коса – резултатите се неверојатни!

Домашен рецепт за раст на коса – резултатите се неверојатни!
Домашен рецепт за раст на коса - резултатите се неверојатни!

Сите сакаме да имаме убава и здрава коса. Постојат многу третмани за коса, но овој рецепт е навистина делотворен.

Пред да потрошите мало богатство на вакви третмани, пробајте го овој домашен рецепт кој го забрзува растот на косата.

Состојки: 

1/2 банана
Жолчка
Лажица органски мед
1/2 чаша пиво

Подготовка:

Изблендирајте ги убаво сите состојки. Мора да внимавате смесата да биде хомогена. Откако ќе се подготви оваа смеса на косата и на коренот, особено на најоштетените делови. Потоа ставете алуминиумска фолија преку косата за подрчјето да се задржи топло. На тој начин смесата ќе влезе длабоко во кожата. Држете ја маската 1-2 часа, а потоа измијте ја косата како што тоа вообичаено го правите. Овој третман треба да се прави еднаш неделно.