четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 44

Сообраќајот во Македонија се одвива без забрани

Магла на патот Лисец - Попова Шапка

guzva-na-patistata-niz-makedonija

Последни вести

Магла со видливост од 30 до 50 метри има на патниот правец Лисец – Попова Шапка, информираат утрово од Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести