Магазин

Ѕирнете во преубавиот дом на Роберто Кавали (ФОТО)

Ѕирнете во преубавиот дом на Роберто Кавали (ФОТО)
Ѕирнете во преубавиот дом на Роберто Кавали

Како изгледа домот во кој живее еден од најпознатите дизајнери? Раскошно, отмено и секако модерно!

kavali_1

Американскиот магазин ИнСтајл имаше ексклузивна можност да „ѕирне“ во италијанската вила на славниот моден дизајнер Роберто Кавали.

kavali_3

Домот на Кавали што се наоѓа во Тоскана е вистински „десерт“ за љубителите на ентериерот. Целата куќа е уредена со класичен тоскански шарм, а елементите од мебелот се направени воглавно од дрво и камен.

kavali_2

Силните бои и живите примероци на домот во целост му даваат единствен и богат изглед. Затворениот базен, мермерните подови и перничињата обложени со ткаенини од минатите колекции на Кавали се само некои од луксузните детали на оваа прекрасна вила, која веруваме дека ќе ве воодушеви на прв поглед.

kavali_11