вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Двајца загинати и 35 ранети во напад во Турција

turcija

Поврзани вести

Двајца полицајци загинаа, а 35 лица се повредени во денешниот напад со автомобил-бомб во Мардин, Турција.

 

Според информациите од неименуваниот извор, нападот бил изведен во градот Нусајбини, во близина на границата со Сирија, и според тврдењата, нападот го извеле екстремистите од „Курдска работничка партија“.

Деталите за нападот засега не се познати.

Најчитани вести