сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Евакуирани 2.000 лица поради закана за бомба во Москва

policija

Последни вести

Околу 2.000 лица денеска се евакуирани од пазарот Рижски во центарот на Москва поради анонимна закана за поставена бомба.

– Анонимна личност и јавила на полицијата дека на пазарот е поставена бомба. Полицискиот тим стигнал на местото и организираше евакуација на околу две илјади лица, се наведува во полициското соопштение.

Полициски кучиња го пребаруваат пазарот во потрага по експлозивната направа.

Најчитани вести