четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Го преживеа нападот во Бостон, загина во сообраќајка во Дубаи

viktorija-maraton-640x450

Последни вести

Викторија Мак Грат, една од преживеаните во бомбашкиот напад за време на Бостонскиот маратон во 2013. година вчера почина во сообраќајна несреќа во Дубаи.

Тогаш дваесетгодишната Викторија беше погодена од шрапнел, но помина само со повреди на ногата.

1viktorija-maraton-640x483

Благодарение на брзата реакција на пожарникарите и случајните минувачи кои имаа среќа да избегнат повреди, Викторија го преживеа нападот во Бостон.

Викторија почина во понеделникот на возраст од 23 години.

Најчитани вести