четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Сообраќајот во близина на село Осој по една коловозна лента поради свлечиште

132992657

Последни вести

Поради свлечиште, на регионалниот патен правец Р2246 Бошков Мост – Гари во близина на село Осој, сообраќајот се одвива по една коловозна лента во должина од 50 метри, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести