петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Средношколец нападнат од соученик, завршил во Ургентен со скршена вилица

Последни вести

Шестнаесетгодишен ученик во средното Угостителско училиште „Лазар Танев“ вчера било донесено со повреди на Максилофацијална хирургија.

Полицијата информира дека момчето физички било нападнато од соученик и соселанец во непосредна близина на училиштето, при што му биле нанесени тешки повреди (скршеница на вилица).

Истиот е задржан за понатамошно лекување. СВР Скопје превзема мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести