сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 55

Украдени лаптопи од училиште во радовишко

lap-top-kradec-240

Последни вести

Три лаптоп компјутери се украдени завчера од основното училиште „Гоце Делчев“, подружница село Ракитец, радовишко.

Кражбата во полиција ја пријавил наставник вработен во училиштето.

 

МВР трага по сторителот.

Најчитани вести