среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Погребан Драган Николиќ (ФОТО)

Драган Гага Николиќ почина по долга и тешка болест на 11 март во 73-тата година од животот.

Погребан Драган Николиќ

Погребан Драган Николиќ

Поврзани вести

Неколку илјади луѓе се собраа на Новите гробишта во Белград за последен пат да го испратат славниот актер Драган Николиќ на вечно почивање.Како што јавуваат српските медиуми, редица граѓани чекаа да влезат во капелата да му се поклонат и да се простат од великанот Николиќ кој ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани.

dragan-nikolik-pogreb

dr2

dr3

dr1

lige-pogreb

luge-pogreb1

luge-pogreb2

На денешната комеморација присуствувале голем број негови пријатели, колеги и почитувачи, како и членови на државниот врв.

dragan-nikolik-pogreb3

dragan-nikolik-pogreb1

Драган Гага Николиќ почина по долга и тешка болест на 11 март во 73-тата година од животот. Оствари над 100 улоги, без кои не би можела да се замисли српската филмска и театарска уметност.

dragan-nikolik-pogreb2

dragan-nikolik-pogreb4

Најчитани вести