понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 77

Ова e жената што го извела терористичкиот напад во Анкара (ФОТО)

Турската полиција денес во близина на сириската граница привела четири лица осомничени за поврзаност со бомбашкиот напад изведен во центарот Анкара.

Ова e жената што го извела терористичкиот напад во Анкара

Ова e жената што го извела терористичкиот напад во Анкара

Поврзани вести

Сехер Чагли Демир, која студирала туризам и хотиелерство и била новинарка-соработник на опозицискиот весник „Џумхуриет“, е посочена од локалните турски медиуми како виновна за терористичкиот напад.

На една од фотографиите е прикажана со лента во боите на курдското знаме.

novinarka-turcija

Турската полиција денес во близина на сириската граница привела четири лица осомничени за поврзаност со бомбашкиот напад изведен во центарот Анкара.

novinarka-turcija.jpg1

 

Во вчерашниот бомбашки напад во турскиот главен град загинале најмалку 37 лица, изјавил турскиот министер за здравство Мехмет Муезиноглу и  засега никој не преземал одговорност.

Најчитани вести