Крими хроника

Повредени малолетници во тепачка кај „Чаирчанка“

Повредени малолетници во тепачка кај „Чаирчанка“
Во текот на вчерашниот ден се случила голема тепачка.

Вчера околу 13:30  во Скопје во близина на ТЦ „Чаирчанка“, две седумнаесетгодишни момчиња, поради претходна расправија, физички биле нападнати од друга група малолетници.

Притоа им биле нанесени телесни повреди од непознат тврд предмет.

Истите се пренесени во ГОБ „Св.Наум Охридски“ и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување. Се преземаат мерки за целосно  расчистување на случајот.