петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 27

ФОТО: Соросовите платеници бараат Спасовски да го тепа народот

Новинарот на „Фокус“, Љубиша Арсиќ, бара од Спасовски полицијата “на клоци да ги истера демонстрантите“

spasovski-oliver-2

Поврзани вести

Избезумени од поддршката која народот ја дава за одбрана на институциите, платениците на СДСМ и СОРОС бараат од сдсмовскиот технички министер во МВР, Оливер Спасовски, да го тепа народот.

Новинарот на „Фокус“, Љубиша Арсиќ, бара од Спасовски полицијата “на клоци да ги истера демонстрантите“, пишува Курир.

ljubisa-arsic-640x594

-Поштовани министер за полиција, Оливер Спасовски, во оваа ситуација специјалците на МВР или на клоци мора да ги отстранат контрадемонстарнтите затоа што пред Уставен суд некој друг легитимно закажал протест или, ако се плашиш од интервенција врз баграта, тогаш имаш и втора шанса- да им поднесеш кривична пријава на Стефчо Гром и контрадемонстрантите за попречување на јавен собир согласно Кривичниот законик. Ако сега не покажете владеење на правото, како утре, министре, ќе ја водите државата?, напиша Арсиќ.

Соросовите послушници очигледно се избезумени од поддршката што народот ја дава во одбрана на државата и институиите од деструкцијата и насилието на Заев и врхушката на СДСМ, па бараат полицијата да удри по сопствениот анрод.

Најчитани вести