понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

ФОТО: На јурушниците на Заев единствено им остана само говорот на омраза

Видно разлутени од дебаклот кој го доживеаа, бидејќи на терен не можеше да се види масовноста која ја најавуваа, јуришниците на Заев на социјалните мрежи започнаа со говорот на омраза

protest-rasturi-2-640x360

Поврзани вести

Приврзаниците и членовите на СДСМ, по неуспешниот обид насилно да влезат и да го запалат Уставниот суд, распалија со говор на омраза на социјалните мрежи.

Видно разлутени од дебаклот кој го доживеаа, бидејќи на терен не можеше да се види масовноста која ја најавуваа тие на социјалните мрежи започнаа со говорот на омраза.

Имено, Томе Мурадинов вработен во СДСМ, на социјалните мрежи бара кандидати за силување на уставните судии.

tome-muradinov

-Има ли кандидати доброволци да ги силуваме петте уставни судии кои што сакаат да амнестираат педофили? Само имам една желба, сакам мене да ме „помилува“ Маја!, пишува Мурадинов на социјалните мрежи.

tome-muradinov1

 

Најчитани вести