петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Фатен главниот терорист од нападите во Париз (ВИДЕО)

Белгиски медиуми претходно пренесоа дека денеска еден човек е ранет за време на полициска акција во бриселската населба Моленбек.

Фатен главниот терорист од нападите во Париз

Фатен главниот терорист од нападите во Париз

Поврзани вести

Пукање се слушало на улиците на Брисел, а забележан е и чад. По полициската рација, белгиската  терористичка единица потврдила за Си – Ен- Ен дека Салах Абдесалам (26), мозок на операцијата на нападот на Париз е фатен за време на таа акција и дека во таа прилика бил ранет.

Белгиски медиуми претходно пренесоа дека денеска еден човек е ранет за време на полициска акција во бриселската населба Моленбек.

isis

Полицијата засега не ги коментираше наводите на медиумите во Белгија.

Белгиското федерално обвинителство потврди денеска дека во бриселски стан полицијата пронашла отисоци од Салах Абдеслам.

Најчитани вести