среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Топло, но променливо време – повторно дожд од среда

Денеска времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне со повремен дожд, особено во северните делови од земјата.

soncevo1-640x320-630x315

Последни вести

Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер.

Дневната температура ќе биде во пораст. Денеска дневните температури ќе се движат од 13 до 21 степени – во Скопје максималната дневна температура ќе биде 18 Целзиусови степени, во Охрид 16, Битола 17, Маврово 10, Гевгелија 21, Берово 14, Крива Паланка 16…

Утре дневните температури ќе се движат од 15 до 22 со слаб попладневен дожд.

Од среда се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд и дневни температури од 12 до 18 степени.

Најчитани вести