Магазин

Неделен хороскоп од 21. до 27. март

Неделен хороскоп од 21. до 27. март

Овните ги чека бурна недела, преполна со страсти и љубов…

Овен

Работа: Подгответе се деловни потфати и можнсти во текот на неделата. Бидете вредни и истрајни и грабнете ги можностите кои вив се нудат! Оваа недела е сосема свртен кон вас и немојте да дозволите да ја пропуштите!

Љубов: Љубовта е во воздух драги Овнови!. Сонцето е во ваш знак такашто љубовните ѕвездди  ќе бидат свртени кон вас. Доколку веќе подолго време размислувате да и ги кажете своите чувства на саканата личност или симпатија, сега е време тоа да го направте!

Здравје: Поведете сметка за бубрезите

Бик

Работа: Доколку досеега ви фалела некоја информациј, сега конечно ќе добиете се’ на увид. Некои работи кои колегите ги криеле од вас ќе илезат на виделина токму оваа недела. Водете сметка да не греагирте премногу импулсивно!

Љубов: На повидок е страсна врска каква долго време веќе ја очекувате. Доколку сте зафатени не претерувајте со љубомора бидејќи само ќе го олаидте паартнерот.

Здравје: Засилете го имунитетот.

Близнаци

Работа: Вашата креативност и труд конечно ќе се исплатат. Продолжете со плановите и не заборавајте да останете фер и колегијални бидејќи во иднина тимската работа ќе се исплати.

Љубов: Затемнувањето на полната Месечина во среда ќе ви донесе доста интересни љубовни ситуации. Водете сметка убаво да го избалансирате љубовниот живот за да немате проблем.

Здраве: Одете на лекар и направете комплетни анализи

Рак

Работа: Ова ќе биде спектакуларна недела за вас. Работевте вредно изминатите недели и месецци и конечно ќе можете да се одморите и да уживате во плодовите на својата работа! иако е ова среќна недела поведете смека за трошоците.

Љубов: Бидете подготвени на емотивни расправии и љубоморни испди во текот на неделава. Една Вага веќе поодлго време гаи емоции кон вас и бара начин како да ви се доближи.

Здравје: Одмарајте повеќе.

Лав

Работа : Време е да излезете од зоната на комфорот и да пробате нешто ново. Претходните неколку недели ве следи лошо расположение и негативни вибрации, но ситуаијата ќе се смени кога сонцето ќе влезе во динамичниот Овен. На повидок се и патувања и размислете дали да ја поканите поканата!

Љубов: Лица во знакот на Вага и Стрелец би можеле да ви привлечат внимание. Доколку сте долго време сами, встински момент е да започнете нова љубовна врка.

Здравје: Повеќе време поминувајте на воздух и во прошетка.

Девица

Работа: Добро се снаоѓате во деловните ситуации, но не и во тимска работа. Опуштете се и научете да соработувате со другите наместо целата работа да ја завршуваате сосема сами.

Љубов: Шкорпија и Овен овие денови ќе бидат фатални за вас. Размислете кому да му прижите шанса!

Здравје: Нервозни сте.

Вага

Работа: Чувствувате недостиг на концентрација и мотиваицја за да ја завршите целата своја работа. Опуштете се и поразговарајте со претпоставениот. На крајот од неделата ќе ве очекува изненадувачка добивка!

Љубов: Ова е една од најдобрата недела  за љубов драги Ваги. Доколку планирате проширрување на семејството или какви било други љубовни барања, слободно направете го првиот чекор.

Здравје: Одлично.

Шкорпија

Работа: Внимателно планирајте ги своите издатоци за да не се доведете себе си во незгодна ситуција. Личност во знакот на Стрелец може да ви помогне во плановите, па не треба да ја игнорирате помошта!

Љубов: Ако сте сами, очекувајте многу пријатни изненадувања. Една личност ќе ги запали вашите страсти, па затоа не се двоумете туку дај те и шанса!

Здравје: Намалете со консумација на алкохол.

Стрелец

Работа: Намалете ги трошоците или обидете се да пронајдете дополнителен извор на приходи. Доколку плнирате да ја смените работата, почекајте го почетокот на следната недела.

Љубов: Силни емотивни реакции и љубоморни испади ќе ве оладат од партнерот и веќе ќе почнете да барате алтернатива. Почекајте со носење на одлука!

Здравје: Време е за диета.

Јарец

Работа: Обновете ги некои деловни врски или контакти бидејќи ти можат во оовј период да ви донесат дополнтелни деловни бенефиции. Ќе ви се укаже можност за во стрнство, но водете сметка дали е тоа навистина остварување на вашите соништа.

Љубов: Вашите љубовни соништа конечно ќе се исполнат. Уживајте во вниманието на саканите личности и не дозволувајте ситниците да ви ја нарушат идилата. само така продолжете!

Здравје: Можна е зголемена нервоза.

Водолија

Работа: Решени сте конечно да ги преземете работите во свои раце и да појдете во деловни предизвици.

Љубов: Ова е поволен период за љубов и врски. Искористете го периодот до крајот на март.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Риби

Рaбота: Во последно време вредно сте работеле и конечно оваа недела ќе видите резултати.

Љубов: Не се откажувајте од претходните врски доколку чувствата сеуште траат.

Здравје: Добро