вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 60

Српско МВР: Експлозијата на бомба во Белград не е терористички акт

133089299

Последни вести

Српското Министерство за внатрешни работи денеска соопшти дека непознат маж на возраст од околу 50 години активирал експлозивна направа во една слаткарница на аголот од улиците „Таковска“ и „Илија Гарашанин“ во Белград и дека досегашната истрага утврдила дека не станува збор за терористички акт, јави Танјуг.

Како што се наведува во соопштението на МВР, не станува збор за терористички акт бидејќи пред активирањето на експлозивната направа лицето од двајцата вработени и од еден купувач побарало веднаш да излезат од објектот.

При тоа, освен лицето што го активирало експлозивот, никој не е повреден, а предизвикана е помала материјална штета, се наведува во сопштението на српското МВР.

Најчитани вести