четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

Неделен хороскоп: Проверете што ве очекува оваа недела!

хороскоп

Поврзани вести

Дознајте каква љубовна, работна и здравствена прогноза го очекува вашиот хороскопски знак во текот на наредните седум дена.

Овен

Работната ситуација е многу стабилна, имате многу обврски, но и доволно среќа се да завршите на најдобар начин. Немате многу време за љубов, тоа не е вашиот приоритет. Здравјето генерално е стабилно, но може да имате пад на имунитетот. Склони сте на грип, зајакнете го вашиот имунитет, зголемете го внесот на витамини, но и намирници кои содржат железо поради крвната лика.

Бик

Ноншалантно ги избегнувате работните обврски, не сте заинтересирани за работа. Љубовта цвета! Новата долготрајна врска е на повидок, а вие сте презадоволни! На полето здравје се можни мали проблеми поврзани со предниот дел од главата, а можно е проблеми да имаат и лицата со чувствителни очи. Покрај тоа, поведете сметкакога е во прашање крвниот притисок особено ако веќе сте имале проблеми со притисокот.

Близнаци

Доколку се занимавате о приватен бизнис, ќе дојдете до мнгу поголема заработка отколку што сте се надевале. Љубовната ситуација е без поголеми промени. Кога е во прашање здрвјето, дигестивниот тракт, цревата и варењето ви страдаат поради лошата исхрана. Може да бидете во фаза на недостиг на апетит или да ви пречи се што ќе изедете. Базирајте ја исхраната на овошје и зеленчук.

Рак

Потпишете некој важен договор кој ќе трае на долги стази. Во љубовта сте ладни, партнерот се труди да ви се приближи, но безуспешно. Иако напорно работите на тоа да го зајакнете својот организам, можно е нешто да правите погрешно. Оваа фаза може да ви донесе проблеми со грлото и гласните жици, рајниците, па поведете сметка за тоа.

Лав

Ве очекува парична добивка, ќе бидете задоволни од финансиите. Партнерот е премногу поветен на работата, забавата барајте ја на некоја друга страна. Размислувате за промена на режимот на исхрана, диета, можно е вашата посета на нутриционст да ви помогне да се одлучите. Нмате поголеми здравствени проблеми, но би требало да поработите на промена на некои свои навики.

Девица

Немате доволно концентрација и лесно правите бројни грешки на работното место. Изгубени сте и не ја гледате реалната слика на саканата личност. Може да имате здравствени проблеми, кои се поврзуваат со малаксаност, пад на енергијата, низок притисок. Потребен ви е одмор, од он никогаш доста. Не е поволна фаза за физичка активност, мирувајте колку можете.

Вага

Ова е поволен период за сите уметнички души, ви доаѓа дополнителна инспирација! На љубовен план сте оптоварени со односот со една личност која е зафатена. Здравствените проблеми се ожни пред е кога е во прашање циркулацијата во нозете, стапалата исто така ви се чувствителни. Можни е проблеми со проширени вени или високо ниво течност во организмот. Јавете е кај својот лекар.

Стрелец

Многу поволен период во кој лесно можете да остварите напредок во работата. Желни сте за промена на љубовен план, но се уште нема никој на видик. Може да имате проблеми со чувствителни коски, кичма, укочени сте и константно имате болки. Лековите за болки не го отстрануваат проблемот, би било добро да се посоветувате со физиотерапевт.

Јарец

Може да очекувате дека ќе добиете некое важно решение за неој документ. Доаѓа љубов со личнот која не е од истото место како и вие. Немате поголеми здравтвени проблеми и генерално добро се чувствувате во својата кожа. Ќе имате желба да си дадете оддишка во оваа фаза, па ќе бидете за нијанса повеќе склони кон пороци.

Водолија

Ожете да очекувате одобрување на позајмица или кредит, финансиските проблеми полека се решаваат. Имате бројни љубовни понуди, но не сте иницијативни. Можни се проблеми со варењето, дебелото црево, насобраните токсини во организмот. Направете контрола на состојбата на црниот дроб ако одите на лекар, потребно е малку посериозно да е посветите на своето здравје.

Риби

Ќе склопите работно партнерство кое ќе ви донее профит на долги стази во иднина. На љубовен план сте максимално активни и можна е врска со Бик! Можни се мали проблеми со бубрезите… Доколку забележите било каква болка во тој предел одете на лекарска контрола. Покрај тоа, чувствителни сте и подложни на алергиски реакции во оваа фаза.

Најчитани вести