петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ФОТО: Го протерале од Саудиска Арабија бидејќи е многу убав

омар

Последни вести

По холивудските заводници и убавци воздивнуваат жените од целиот свет, но на ниту еден од нив не им се случило тоа што го доживеал познатиот модел, фотограф, актер и писател од Дубаи, Омар Боркан Ал Гала.

омар1

Имено, Омар заедно со уште двајца пријатели во 2014 година бил депортиран од Саудиска Арабија, затоа што верската полиција тогаш заклучила дека е „толку многу убав што би можело лошо да влијае“ на припадничките на понежниот пол.

омар2

Омар требало да настапи на фестивал на култура и културното наследство на Ријад, но поради неговата убавина морал да ја напушти земјата. 

 

Најчитани вести