четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Хороскопот открива: Дали ќе ве следи лоша среќа во 2016?

horoskoppp

Поврзани вести

Поради Сатурн, кој престојува во знакот на стрелец, секако дека токму стрелците, особено оние родени во првата декада ќе се најдат пред многу големо животно искушение. Не мора да значи дека овие искушенија ќе имаат лош исход.

Истата работа се однесува и за припадниците на соѕвездијата на риби и девица, а истото се забележува и кај близнаците.

Раковите, јарците и овните исто така ќе имаат бурни животни промени.

Најтешки, односно најбурни промени ќе имаат знаците кои имаат истакната Месечина или лични планети во стрелец, близнаци, риби, девица, овен, рак, јарец или вага.

Можеби сепак најмногу ќе страдаат јарците, поради нивната вродена склоност кон мака и страдање и поради Плутон кој веќе подолго време е стациониран во соѕвездието на јарец.

Интересни се хороскопите на жените на кои покрај Сонцето и Месечината им е во стрелец. Кај овие жени многу е голема веројатноста дека оваа година ќе останат бремени.

Секако, доколку ви е нагласен стрелецот и во него владее полето на пари на пример, сега би можеле да го решите и својот материјален статус.

Најчитани вести