Магазин

Прочистете ги цревата и ослабете за само три дена

Прочистете ги цревата и ослабете за само три дена

Со помош на оваа евтина и вкусна витаминска салата за само три дена можете да ги прочистите цревата и да намалите некој килограм.

 

Салатата е богата со витамини и минерали, но и влакна, а за нејзина поготовка ви треба:

-зелка

-цвекло

-морков

-темнолистет зеленчук

-лимонов сок

-масло

Постапка:

Изрендајте ја зелката, цвеклото и морковот во однос 3:1:1.

Додадете зачински билки по свој вкус (мирудија, магдонос, целер). Изгмечете го зеленчукот да пушти сок. Додадете малку лимонов сок. По желба, за постигнување на пикантност, во салатата може да додадете и изгмечено чешне лук.

Залијте со многу малку маслиново или ленено.

Салатата не е потребно да се соли.