вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Ручек со компир и туршија

kompir

Последни вести

Ручекот со компир и туршија и одлична идеја за време на велигденските пости.

Начин на подготовка:

Исечкајте ги компирот, кромидот, пиперките и морковот. Ставете ги сите состојки во тепсија во која веќе сте ставиле од маслото, посолете на вкус и измешајте. Ставете во рерна да се испече. Секако дека знаете кога е испечено.

Напомена: Количината на намирниците се одредува по вкус.

Најчитани вести