петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

Едно лице загина во тешката несреќа во Драчево

Во возилото биле дедо, неговата ќерка и две негови внучиња. Дедото им подлегнал на повредите, а двете деца минале без повреди, објави ТВ Нова.8888888888888888888888

Децата успеале да излезат од возилото - познат идентитетот на загинатиот во несреќата кај Драчево

Децата успеале да излезат од возилото - познат идентитетот на загинатиот во несреќата кај Драчево

Последни вести

Тешка сообраќајка се случи денеска попладне во Драчево, каде што новиот воз удрил во автомобил „фиат панда“. Според последните информации, едно лице го загубило животот.

На возот, кој е еден од двата нови кои пристигнаа во земјава, нема оштетувања, а, според досегашните информации, нема ниту повредени патници.

Полицијата е на теренот и се испитуваат причините за несреќата.

 

Најчитани вести