четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Комплетирано 17.коло од ракометната Супер лига

Комплетирано 17.коло од ракометната Супер лига

Комплетирано 17.коло од ракометната Супер лига

Последни вести

Со одигрувањето на трите натпревари вчеравечер се комплетира 17.коло од Супер лигата во ракомет.
На сите три средби победи забележаа домашните екипи.
Резултати:
Металург – Прилеп 28:22,
Радовиш – Борец 29:26 и
Охрид – Пролет 20:15.
Претходно Работнички го победи Вардар Јуниор со 29:27, додека Пелистер го победи Металург 2 со 40:31.
Табела: Металург 51 бод, Охрид 39, Работнички 36, Прилеп 30, Пелистер 21, Вардар Јуниор 21, Радовиш 21, Пролет 18, Борец 16, Металург 2 1 бод.

Најчитани вести