сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

Познат идентитетот на загинатите браќа близнаци

Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје излезено е на местото на настанот, извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот

Познат идентитетот на загинатите браќа близнаци

Познат идентитетот на загинатите браќа близнаци

Последни вести

Вчера околу 17,30 часот во Скопје на улица „Христо Татарчев“ се случи  сообраќајна незгода помеѓу автобус на ЈСП бр.24 и автомобил „рено 19“ со скопски регистерски ознаки управувано од Никола С.(30).

-Во незгодата на самото место починале возачот и сопатникот Љупчо С.(30) од Скопје додека со телесни повреди се здобиле пет патници од автобусот и истите биле пренесени во ГОБ „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје излезено е на местото на настанот, извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен.

 

Најчитани вести