Македонија,Крими хроника

Трагедија во Тетово: Татко си ја пронајде ќеркичката мртва

Трагедија во Тетово: Татко си ја пронајде ќеркичката мртва

Тетовец ја пронашол својата дванаеетгодишна ќерка мртва во тоалетот од семејната куќа.

Откако пристигнал во домот, таткото насилно ја отворил вратата од купатилото бидејќи немало одговор и ја забележал сега починатата легната на подот без знаци на живот. Смрт е констатирана од доктор по судска медицина.

Од извршен надворешен преглед над телото на починатата констатирана е една повреда во вид на оток во задниот дел од главата.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР-Тетово. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата ќе биде предадено на обдукција.