понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Киднапиран патнички авион на лет за Каиро

patnicki

Последни вести

Авион на компанијата „Иџиптер“ со 62 патници и членови на екипажот на лет од Александрија за Каиро е киднапиран, соопшти египетската полиција.

Авионот слетал на Кипар и според кипарските власти постои можност во него да има бомба.

Најчитани вести