недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 27

Хаос во Идомени, бегалците се тепаат со грчката полиција (ВИДЕО)

Бегалците насилно сакаат да влезат во Македонија, па полицијата била принудена да употребува сила и солзавец за да ги растера.

Приведени невладини активисти во врска со насилниот обид на бегалците за влез во Македонија

Приведени невладини активисти во врска со насилниот обид на бегалците за влез во Македонија

Поврзани вести

Бегалците почнаа насилно да се пресметуваат со грчката полиција на Идомени, откако таа почна да ги враќа кон внатрешноста. Тие насилно сакаат да влезат во Македонија, па полицијата била принудена да употребува сила и солзавец за да ги растера.Погледнете го видеото и видете како Идомени почна да личи на вистинско бојно поле.

 

 

Најчитани вести