четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 7

Уапсен човекот кој го уби пилотот на соборениот руски авион Су-24

132375661

Последни вести

Полицијата во Измир го привела денеска Алпарслан Челик кој презеде одговорност за убиството на пилотот на рускиот авион Су-24, соборен од турските ВВС во ноември лани.

Челик бил приведен заедно со уште 14 осомничени луѓе додека седеле во ресторан во Измир.

Најчитани вести