недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

ТЛЗП: Кајмакоски во улога на Каролина Гочева (ВИДЕО)

Жирито имаше само пофални зборови за Даниел кој и овојпат беше на висина на задача.

daniel

Поврзани вести

Вчеравечер во регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ Даниел Кајмакоски како Каролина Гочева ја изведе песната која самиот ја напишал „Не се враќаш“.

-Компонирањето е нешто со што сакам да се занимавам во иднина, не мие жал што не ја отпеав. Во оваа песна сум инспириран од својот живот – кажал Даниел.

Жирито имаше само пофални зборови за Даниел кој и овојпат беше на висина на задача.

Најчитани вести