четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Пејачката на Гранд се борела до последен здив

Српските медиуми, повикувајќи се на неофицијални информации и извориод истрагата пишуваат дека таа му пружала отпор на напаѓачот кој ѕверски ја докрајчил со тврд предмет удирајќи ја во главата, најверојатно чекан.

jelena-krsmanovic-ubistvo-

Поврзани вести

Пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, се борела до последен здив, пред брутално да биде убиена со тврд предмет по главата.

Српските медиуми, повикувајќи се на неофицијални информации и извориод истрагата пишуваат дека таа му пружала отпор на напаѓачот кој ѕверски ја докрајчил со тврд предмет удирајќи ја во главата, најверојатно чекан.

-Сопругот на Јелена на рацете има видливи повреди, а тој го пријави исчезнувањето на сопругата четири часа од моментот кога таа заминала да трча. Јелена е пронајдена со искината облека. Најмногу расекотини имаше на главата, но и неколку убоди по телото. Колку се борела засвојот живот покажува и фактот дека од главата и биле искубани неколку прамени од косата, открива извор близок до случајот.

jelena-krsmanovic-ubistvo1

Таа беше пронајдена во канал, на два километри од мостот каде е видена последен пат.

Јелена зад себе ја остави петгодишната ќерка.

Најчитани вести