Магазин

Астро парови: Лудо се сакаат , но ректо се заедно

Астро парови: Лудо се сакаат , но ректо се заедно

Хороскопскиот знак со којот едноставно морате да бидете во еден тренуток во животот.

Овен и Вага

Односот представува голем изазов за двата знака и тешко ќе одолеат еден на друг. Се привлекуват иаку се различни, меѓутоа односот не може да траје долго поради умереноста на пристојен живот који го узнемируват Овнот.

Шкорпија и Бик

Караници помеѓу ова два знака се неизбежни. Страста на Шкорпијата за сексуално уживање ја привлекува нежноста на Бикот. Бик е пасивен во врската, Шкорпија тоа не го сака па  доаѓа до постојани сукоби. Да односот потраје, потребно е да страста од соба пренесете на други аспекти во животот.

Близнаци и Стрелец

Кога се запознаваат, привлечноста се гледа од авионот, и тоа не само физичка туку и психичка, едноставно се согласуваат. На Близнакот не му се допаѓа верување на Срелец дека се знае.

Рак и Јарец

Што е тоа што ги привлекува? Моќ на Јарецот и емоцијата на Рак. Меѓутоа, среќа во врската и страс ќе се уништат поради емоцијата на Ракот и игнорирање на Јарец кого го нервира независност на Ракот.

Лав и Водолија

Лав пронаоѓа интересна машта во Водолијата, а Лавот е крал во својот свет и го прифаќа само својот ауторитет. Водолија кај Лавот сака харизма. Она што ќе го поквари односот помеѓу ова два знака е то што Лав постојано бара вниманије, које што ја нервира Водолија.

Девица и Риби

Супротности се привлекуват- Риба не сака рутина а Девица ужива да све биде во савршен ред. Си помагаат едни на други и покушават да научат нешто ново во својот живот, Риби да се запозат со организацијата, а Девиците да научат да уживаат во животот.