сабота, 27 мај 2017  |  Вести денес: 26

Во Грција пристигнале најмалку 200 нови мигранти

Во последните 24 часа на грчките острови во источниот дел од Егејското Море пристигнале 225 мигранти и бегалци.

132605762

Последни вести

Подетално, како што јави дописникот на МИА од Атина, на Лезбос пристигнале 187 лица, на Самос 20 мигранти и на островот Мегисти (Кастелоризо) од утрово пристигнале 18 бегалци.

Според денешните податоци, на грчка територија има вкупно 52.352 мигранти и бегалци.

Најчитани вести