недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Како изгледала Мерилин Монро на 20 години

merilin

Поврзани вести

Сексапилната Мерилин Монро пред да стане славна била позната како Норма Џин.

мерилин

Таа и нејзиниот љубовник, фотографот Андре де Диенес во 1946. година отпатувале на плажа во Малибу каде што 20-годишната Норма, идната секс-бомба и икона на убавината позирала за серија фотографии.

merilin-monro-mlada

1merilin-monro

– Дури и кога имаше 20 години таа не го почувстува неуспехот. Додека ја фотографирав и реков да само да реагира инстиктивно, без размислување. На фотографиите сакав да се види среќа, изненадување, сомнеж, мир, тага… и смрт. Кога реков смрт, таа зема едно црно ќебе и се покри со него преку главата. Потоа одмавна со главата и рече: За мене смртта е црнило и ништавило – изјави де Диенес.

 

Најчитани вести