четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 42

Пратеникот Милошоски на конференција во Хаг

Претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи Антонио Милошоски, од денеска до 8 април 2016 година, ќе учествува на Интерпарламентарната конференција за заедничка надворешна и безбедносна политика во Хаг, Кралство Холандија.

132460214

Последни вести

Како што соопшти денеска Одделението за односи со јавноста на Собранието на Република Македонија, на овој настан учество ќе земат претседатели на Комисии за надворешни работи и одбрана на земјите членки на ЕУ и земјите кандидати за членство во ЕУ.

На конференцијата свое обраќање ќе имаат Високиот претставник на ЕУ за заедничка надворешна и безбедносна политика Фредерика Могерини и заменик генералниот секретар на НАТО за глобални и економски прашања, Кристијан Лефлер.

Најчитани вести